Sprzęt

Studio ESto wyposażone jest w nowoczesny sprzęt typu Reformer, Wunda Chair, Spine Corector i Cadilac, co pozwala w pełni na stosowanie metody Pilatesa i doświadczanie jej wyjątkowości mierzonej uzyskanymi efektami. Wszechstronność maszyn jest ogromna, pozwala na przeprowadzenie wymagającego i różnorodnego treningu dla każdego. Dużo szybciej odkrywają funkcjonalność naszego ciała, naszych mięśni i sprawiają, że ćwiczenia wykonuje się z pełną świadomością i skupieniem. Maszyny są doskonałym wyzwaniem dla poprawy kondycji, wydolności i koordynacji, świetnie sprawdzają się w rehabilitacji po urazach, operacjach.

Reformer to najpopularniejsza maszyna, którą skonstruował Joseph Pilates. Składa się z ruchomej platformy, która wprawiana jest w ruch przez ćwiczącego, zestawu sprężyn i linek o zróżnicowanej sile oporu, przymocowanych do ramy. Jest to urządzenie, idealne do treningu całego ciała, pozwala na wykonywanie różnorodnego, dynamicznego i płynnego treningu, który nie obciąża organizmu. Urządzenie to zwiększa kontrolę nad ułożeniem nóg i kręgosłupa. Reformer dużo szybciej odkrywa funkcjonalność naszego ciała, naszych mięśni i poprawia zakresy ruchu. Jest doskonałym wyzwaniem dla kondycji, wydolności i koordynacji.

Cadillac to zaawansowana maszyna do pilatesu, której wszechstronne możliwości wykorzystywane są od lat nie tylko do efektywnego treningu w każdej grupie wiekowej, ale również do rehabilitacji. Inspiracją do powstania tej maszyny było szpitalne łóżko, w którym pacjenci w pozycji leżącej wykonywali pierwsze ćwiczenia w okresie rekonwalescencji. Zbudowany jest z platformy, wyglądem przypominającej mate, wieży, ramy do której przymocowane są liczne sprężyny, drążki, uchwyty i pętle oraz bar trapezowy. Ćwicząc na Cadillacu mobilizujesz wszystkie partie mięśni, ruch odbywa się w wielu płaszczyznach, a trening stanowi wyzwanie nawet dla zaawansowanych użytkowników. Nie oznacza to, że nie ma modyfikacji ćwiczeń dla początkujących. Osoby początkujące również odniosą ogromne korzyści z treningu na Cadillacu.

Wunda Chair jest to wyjątkowe krzesło, jedno z pierwszych sprzętów, jakie Joseph Pilates wynalazł i ze względu na swoje małe gabaryty stosował na zajęciach grupowych. Posiada jeden lub dwa pedały, zestaw sprężyn i uchwyty boczne. Pomaga wzmocnić wytrzymałość oraz stabilizację górnej części ciała, szczególnie łopatek i grzbietu oraz buduje siłę mięśni nóg. Doskonale sprawdza się w treningach dla sportowców i jest wsparciem w korekcji wad postawy. Ćwiczenia na krzesłach są wspaniałym wyzwaniem dla siły, równowagi, elastyczności oraz stabilizacji.

Spine corector to podstawowe urządzenie, które wykorzystywane jest do rozciągania i wzmacniania tułowia. Rewelacyjnie nadaje się do wzmacniania mięśni brzucha, nauki stabilizacji, a przez swoją budowę pół łuku do odciążenia tych części ciała, które tego wymagają oraz korekcji wad skrzywienia kręgosłupa.